کفش فوتبال آدیداس ایکس باعث افزایش قد بازیکنان فوتبال خواهد شد

کفش فوتبال آدیداس ایکس به طور سنتی به عنوان یک نوع کفش طراحی شده برای بازی فوتبال تصور می شد که اساساً از سخت ترین چرم ممکن ساخته می شود و به دنبال استحکام و دوام است و معمولاً زیر قوزک پا بریده می شود و با زیره ای که به آن متصل می شود.

در حال حاضر، این مفهوم گستاخانه به سراغ مدل‌هایی از چکمه‌ها رفته است که در آن پیچیده‌ترین فناوری‌ها در تمام سطوح ساخت‌وساز به کار می‌روند و راحتی و عملکرد را برای بازیکن فراهم می‌کنند و طیف گسترده‌ای از مدل‌ها برای هر نوع شرایط خاص وجود دارد.

ما اطلاعات کمیاب علمی و دقیق را برجسته می‌کنیم، که باعث می‌شود به کارهای انجام شده توسط خود مارک‌های ورزشی، با معیارهای ارزیابی خودشان و عدم اجماع در مقایسه ویژگی‌های بین مدل‌ها نگاه کنیم.

به همین ترتیب، کمبود اطلاعاتی که هنگام خرید یک محصول به دست کاربر می رسد، همانطور که در ادامه خواهیم دید، می تواند بین بیش از 30 متغیر بر اساس معیارهای تحلیل مختلف متفاوت باشد.

کفش

فقط کارهایی که توسط رودانو و همکاران انجام شده است. (1988) که مطالعه آنها یک رویکرد ارگونومیک به مشکل استانداردسازی ساخت کفش های فوتبال را نشان می دهد.

در ابتدا معاینات بالینی پا با هدف تعیین مورفولوژی طبیعی انجام شد. پس از آن، تجزیه و تحلیل نیروهای پیاده در موقعیت های مختلف خاص انجام شد.

در نهایت، سینماتیک اکشن های فنی مختلف بازی مورد بررسی قرار گرفت. داده‌های به‌دست‌آمده برای ارائه داده‌هایی با هدف بهبود عملکرد کفش، و همچنین برای ارائه توصیه‌های خاص مختلف برای بازیکنان خاص و نیازهای خاص موقعیت‌های مختلف بازی مورد استفاده قرار گرفت.

به گفته Hening، E. و Zulbeck، O. (آزمایشگاه بیومکانیک، دانشگاه اسن)، ویژگی های اصلی این رشته تحصیلی از بیومکانیک تجهیزات ورزشی در حال حاضر عبارتند از:

خواص بیومکانیکی کفش های فوتبال تا به امروز کمتر مورد توجه علمی قرار گرفته است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.