گلاب میمند می تواند از سکته قلبی جلوگیری کند

یک مطالعه‌ای در سال 2016 که در مجله The Journal of Clinical and Aesthetic Dermatology منتشر شد، نشان داد که رادیکال‌های آزاد می‌توانند باعث التهاب پوست و در نتیجه مسدود شدن منافذ و جوش‌ها شوند.

مطالعه دیگری درباره گلاب میمند در سال 2018 که در مجله Current Problems in Dermatology منتشر شده است، استفاده از محصولات مراقبت از پوست با سطح pH 4.0 تا 5.0 را پیشنهاد می‌کند، زیرا می‌تواند تحریک و عدم تحمل پوست را به حداقل برساند.

آنتی اکسیدان های موضعی مانند گلاب می توانند اکسیداسیون رادیکال های آزاد را محدود کنند. مطالعه‌ای در سال 2011 خواص آنتی اکسیدانی گلاب را تایید کرد.

یک تکه پنبه نرم یا پد پنبه ای را در گلاب خنک مرطوب کنید و به آرامی روی پوست تمیز بمالید. می تواند به از بین بردن چربی اضافی و کثیفی که پس از پاکسازی روی پوست شما باقی می ماند کمک کند.

گلاب

تون کردن منظم پوست با گلاب می تواند به جلوگیری از تشکیل آکنه ناشی از بسته شدن منافذ کمک کند. بعلاوه، گلاب نسبت به تونرهای پوستی مبتنی بر الکل یا مواد شیمیایی روی پوست شما کمتر خشک می کند.

یک بطری اسپری کوچک را با گلاب پر کنید و از آن برای پاشیدن صورت خود استفاده کنید. این می تواند به آبرسانی پوست شما و بازگرداندن تعادل pH طبیعی آن کمک کند. بطری را برای طراوت بیشتر در یخچال نگهداری کنید.

دو پد پنبه ای را در گلاب خنک خیس کنید و به آرامی روی پلک های خود قرار دهید. بگذارید به مدت 5 دقیقه روی آنها بماند تا چشم های خسته و پف کرده تسکین یابد.

اگر آکنه دارید، دلایل زیادی وجود دارد که باید گلاب را به برنامه مراقبت از پوست خود اضافه کنید، از جمله خواص آن به عنوان:ضد التهاب، قابض، آنتی اکسیدان

گلاب همچنین دارای خواص ضد عفونی کننده و ضد باکتریایی است و به تعادل PH پوست کمک خواهد کرد.